ÇOCUKLAR VE FOTOĞRAF MAKİNASI

babaanne (1 of 1)

 

Çocuklar için en uygun fotoğraf makinası hangisi ? Çocuklara hangi fotoğraf makinasını almak lazım ? Çocuklara fotoğrafçılık eğitimi nasıl verilir? Çocuklarla fotoğraf nasıl çekilir ?

Fotoğraf sevgisi yaş sınırı taşımayan bir tutku. İşte size bunun en güzel örneklerinden birisi, 9 yaşındaki ELİF KASAR babaannesinin bir portre fotoğrafını çekmiş. Şimdi yukarıdaki fotoğrafı bu gözle bir kez daha değerlendirmenizi istiyorum. Harika bir kadraj sağlanmış, portre sınırları tam dozunda belirlenmiş ne bir eksik ne bir fazla. Kolayca düşebileceğimiz kadraj eğriliğide yok, adeta tripodla çekilmiş bir fotoğraf. Düşünün bu yaşta bir çocuk bir yandan kadrajı ayarlıyor bir yandan da deklanşör tuşuna basıyor ve sonuç mükemmel.

Çocuklarınızın eline fotoğraf makinası vermekten çekinmeyin. Aman bırak onu, kırarsın gibi yaklaşımlar içine girmeyin, tam tersine onları yüreklendirici yaklaşımlarda bulunun. Bu şekilde onların içindeki bir ışığı açığa çıkarabilir hayat boyu güzel bir hobileri olmasını sağlayabilirsiniz

ÇOCUKLARA HANGİ FOTOĞRAF MAKİNASINI ALMAK LAZIM ?

Çocuğunuz için alacağınız fotoğraf makinası çok pahalı bir model olmasın, tabir yerindeyse gözden çıkarabileceğiniz bir model tercih edin. Onların parmaklarını zorlayacak fazla minik düğmeleri olmayan sağlam bir kasaya sahip modeller yerinde olur. Eğer su geçirmez bir model alabilirseniz deniz kenarında ailece çok eğleneceğinizi garanti ederim.

BERABER FOTOĞRAF ETKİNLİKLERİ DÜZENLEYİN

Çocukların en sevdiği şey büyükleriyle beraber aktivitelerde bulunmaktır. Sizde hafta sonları ailece veya baba-oğul, anne-kız fotoğraf çekme etkinlikleri düzenleyebilirsiniz. Bu tür paylaşımlarda herkesin kendi fotoğraf makinasının olması gezinizin sonuçlarını daha da kuvvetlendirecektir. Çocuk gelişim uzmanları baba-oğul, anne-kız başbaşa yapılan etkinliklerin çocukların kimlik gelişimlerinde çok önemli katkıları olduğunu belirtmektedirler. Fotoğraf bunun için mükemmel bir bahanedir. Fotoğraf makinasını her zaman boyun askısıyla kullanması gerektiğini çocuğunuza öğretin bu sayede kazalar %99 azalacaktır. gezi boyunca çektiğiniz fotoğrafları eve dönüşte karşılaştırın birbirinizin fotoğraflarını değerlendirin. Çok beğendiklerinizden bazılarını bastırın. Hatta eve asın. Aranızdaki ilişkinin ne kadar muhteşem hale geldiğini göreceksiniz.

Size bol fotoğraflı günler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir