YAZ ÇİÇEĞİ FOTOĞRAFLARI

Size bugün,bize yazı anlatan çiçek fotoğraflarını nasıl çekeceğinizi anlatmaya çalışacağım. Bunun için bize photoshop programında bir eklenti olan viveza color efex pro 3.0 yardımcı olacak. İlk olarak fotoğrafımızı çekeceğiz. Bu tür bir kompozisyon için çok sık çiçek demetleri yerine seyrek olanları tercih edin. Bakış açısı olarak da yukarıdan aşağıya doğru bir açı yerine yere çömelerek yaklaşık göz hizasından çekeceğiniz fotoğraflar daha güzel sonuçlar verecektir.


Yandaki diğer küçük fotoğraflarıma bakacak olursanız ne demek istediğimi daha      iyi anlayacaksınızdır. Şimdi gelen bilgisayar ortamında yapacağımız düzenlemelere.  Bunun için önce photoshop programınızı açın. Viveza programınızda zaten  otomatik olarak açılmış durumda. Photoshopta fotoğrafınızı açın. Şimdi ilk olarak istediğimiz fotoğrafınızda sarı yaz ışığı. Bu sarı ışığın arkasında birazda mavi ışık olursa çok güzel sonuç veriyor. Bu dediklerimi yapabilmek için vivezadaki bicolor filters başlığına tıklayın açılan menüde color set’den cool-warm seçenekleri bahsettiğim sarı ışığı ve mavi tonu verecektir. Daha sonra OK tuşuna basarak Photoshopun ana ekranına dönün. LAYERS seçeneğinden  Flatten image yaparak fotoğrafınız için oluşturduğunuz katmanları birleştirin. Artık tekrar tek parça fotoğrafınız var.

 

 

Şimdi tekrar viveza da bu sefer cross processing seçeneğinden BO2 yapın. Bütün işlem bu kadar. Bu tarifler sonuçta benim kişisel zevklerimdir. Çeşitli denemelerle siz de kendi zevkinize uygun sonuçlar üretebilirsiniz.

 

 

 

 

Ömer ünlü tagged this post with: , , , Read 62 articles by

One Comments

  1. yolcu says:

    Harika. Renkler çok güzel. Papatyayı zaten seviyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>