FOTOĞRAF İÇİN HACIBEKTAŞA GİTMEK

Havaların ısınmasıyla beraber yakın yerlerdeki fotoğraf çekebileceğimiz mekan arayışlarımızda hızlandı. Bu yerlerden biriside Ankara’ya yaklaşık 200km mesafedeki Hacı Bektaş. Aynı isimdeki ilçenin içinde yer alan Hacı Bektaş Müzesi çok önemli bir kültür ve inanç merkezimiz. Bir çok defa ziyaret ettiğim Hacı Bektaş Müzesini bu sefer çok beğendim. Daha önceleri biraz daha kendi haline bırakılmış gibi duran müze Kültür Bakanlığının müdahalesiyle Hacı Bektaşı gerçekten anlayabileceğiniz,tanıyabileceğiniz bir müze halini almış. Hacı Bektaş müzesi gezebileceğiniz iç ve dış mekanlardan oluşuyor.

İç mekanlarda flaşla çekime izin vermelerine rağmen profesyonel makina kullananlar 50mm gibi düşük ışıkta başarılı performanslar verebilecek bir lensi yanlarına almak isteyebilirler. Dış mekanlarda standart makinalarınız yeterli olacaktır. Ben yukarıdaki fotoğraflarda Sigma 10-20 mm kullandım. Bahçesindeki çiçeklerle makro çekim denemeleri yapabileceğiniz Hacı Bektaş kısaca her tür fotoğrafı bol bol çekebileceğiniz bir mekan. Ankarada ulaşım yapacaklar için tavsiyem Kırıkkale-Kırşehir-Hacıbektaş şeklindeki güzergah olacaktır. Yol hem çok güzel,hem de trafik çok az. Tamamı da duble yol.

Ömer ünlü tagged this post with: , , , Read 82 articles by

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN

KATEGORİLER

ARŞİV

email adresinizle abone olun yeni yazıları kaçırmayın

Join 1 other subscriber