>DİJİTAL FOTOĞRAF TEKNİKLERİ: GRUP PORTRE FOTOĞRAFLARI

>DİJİTAL FOTOĞRAF TEKNİKLERİ: GRUP PORTRE FOTOĞRAFLARI
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

>Arkadaşlarla beraberiz ve hadi fotoğraf çekelim dediniz. Herkes bir anda yan yana dizildi gülümseyerek kameraya baktılar ve işte size o sıradan sıkıcı grup fotoğraflarından birisi daha. Bunun yerine bu tarz fotoğraf çekimlerinde insanları bir konunun çevresinde toplamaya çalışın. Örneğin bir sütun, kanepe veya sandelye böylece tek sıra halinde dizilmeden daha dinamik bir poz sağlarsınız. Üç kişilik samimi bir arkadaş grubunuzu fotoğraflarken ikisinin başı birbirlerine temas eder tarzdayken üçüncüsünün onların başları üzerinden pramit formu oluşturduğu pozlar oldukça samimi görüntüler yakalamanızı sağlar.

2 thoughts on “>DİJİTAL FOTOĞRAF TEKNİKLERİ: GRUP PORTRE FOTOĞRAFLARI

  1. >grup fotolarında en büyük sorun netleme oluyor hangisini netleyip alan derinliğni ayarlayacağımı çoğu zman bilemiyorum mutlaka grupta bazıları flu kalıyor.ne yapılablir?

  2. >Bazı makinalarda netleme alanlarını seçme seçeneği mevcuttur. Böyle bir imkan varsa çoklu netleme seçilebilir. Eğer yoksa alan derinliği arttırılmalı bunu sağlamak için otomatik makinalarda manzara modu seçilebilir veya manuel yapmak isterseniz f değeri arttırılmalıdır

Leave a Reply